Lenovo ukázalo novou generaci notebooků ThinkPad

Na český trh dorazila trojice nejnovějších notebooků značky ThinkPad. Modely T490s, T590 a X390.

Lenovo ukázalo novou generaci notebooků ThinkPadNové modely mají odolnost testovanou podle 12 armádních norem a celodenní výdrž na baterii doplněná o funkci rychlého dobíjení, se kterou získají 80 % energie již za hodinu nabíjení.

Lenovo ThinkPad T490s je o 8 % tenčí než jeho předchůdci a váží 1,27 kilogramu, procesor je z 8. generace procesorů Intel Core i7 vPro. Displej pak 14palcový WQHD displej s technologií IPS a Dolby Vision.

Lenovo ThinkPad T590 je v řadě konfigurací, třeba kombinace 15,6palcového IPS displeje v rozlišení až 4K s podporou technologie Dolby Vision, procesoru Intel Core vPro i7, dedikované grafiky NVIDIA GeForce MX250 a volitelné paměti Intel Optane. Produktivitu ještě zvyšuje možnost připojení dalších periferií prostřednictvím široké škály portů včetně USB 3.1 Gen1, USB typu C či portu Thunderbolt.

Modulární notebook ThinkPad X390 Yoga nabízí čtyři režimy použití, váhu pouhých 1,29 kilogramu a celodenní výdrž baterie. Je poháněn 8. generací procesorů Intel Core i7 s technologií vPro a pro rychlejší práci se všemi daty disponuje rychlým PCIe SSD diskem s kapacitou až 1 TB.

Maximální internetovou konektivitu zajisti volitelné LTE WWAN připojení, se kterým mohou být uživatelé online kdekoliv a kdykoliv. Pro intuitivnější ovládání a zapisování poznámek přímo na dotykový 13,3palcový FHD IPS displej mohou uživatelé využít integrované pero ThinkPad Pen Pro.

Jako první model z produktové řady ThinkPad X Yoga také tento notebook disponuje možností připojení doku ThinkPad Pro Dock přes boční USB-C port.

Lenovo ThinkPad T490s bude na našem trhu dostupný za cenu začínající na 38 990 Kč včetně DPH.

Lenovo ThinkPad T590 bude k dispozici za cenu od 33 590 Kč s DPH.

Lenovo ThinkPad X390 Yoga bude dostupný za cenu 36 290 Kč včetně DPH.

Úvodní foto: Lenovo

Galerie

Komentáře