Lenovo uvádí byznys notebooky ThinkPad Edge+

Společnost Lenovo rozšiřuje modelovou řadu ThinkPad Edge o prémiovou linii Edge+ a představuje dva nové notebooky určené zejména pro malé a střední podnikatele (SMB).


Notebooky ThinkPad Edge E220s a E420s kladou důraz na design a odolnost a snaží se být také  všestranně použitelné. Odpovídající výkon zajišťuje druhá generace procesorů Intel Core (kódově označované jako Sandy Bridge), certifikace Lenovo Windows 7 Enhanced Experience 2.0 pak přináší podle výrobce zrychlení startu systému a notebooky jsou vybaveny i řadou technologií ThinkVantage.

ThinkPad Edge E220s je 12,5palcoý model, na výšku měří 21,9 mm a váží 1,59 kg. ThinkPad Edge E420s startuje na tloušťce 23,1 mm a hmotnosti 1,89 kg kilogramů. Oba modely mají kovové okraje.

Nechybí samozřejmě trackpoint, na který jsou uživatelé Lenovo zvyklí. Klávesnice je odolná proti polití, například při náhodném převrhnutí kávy. Pro malé a střední podniky, které potřebují zařízení pro přehrávání médií, má ThinkPad Edge E420s skrytou štíhlou štěrbinovou (slot-in) DVD mechaniku.

Na vývoji notebooků ThinkPad Edge spolupracuje společnost Lenovo také s vývojáři společnosti Microsoft a díky tomu se tyto notebooky vyznačují certifikací Lenovo Windows 7 Enhanced Experience, která potvrzuje, že jsou vyladěny pro použití se systémem Microsoft Windows 7. Mezi výhody patří například rychlejší start systému (údajně až o 30 % rychlejší) či aplikací nebo vypnutí notebooku během několika vteřin.

Notebooky podporují technologii Intel Wireless Display a ve vybraných konfiguracích jsou také vybaveny integrovaným 3G modemem pro mobilní připojení k internetu.

Notebooky ThinkPad Edge E220s a E420s budou k dispozici od dubna 2011. Ceny jednotlivých modelů začínají od 19 890 Kč bez DPH.Komentáře