On-line útočníci běžně využívají svátky, skandály týkající se celebrit, nebo tragédie (ať už reálné či vymyšlené) pro tzv. SEO útoky. Ty spočívají v pokusech dostat na přední pozice vyhledávačů stránky, které ve skutečnosti obsahují počítačovou infekci, například v podobě falešných antivirových produktů.
„S využitím sofistikovaných technik sociálního inženýrství uživateli hrozí, že dojde k nákaze jeho počítače, nebo že zaplatí za falešný produkt, a přijde tak o své peníze“, říká Juraj Malcho, vedoucí virové laboratoře antivirové firmy Eset.
Většina podvodných stránek zneužívajících smrt polského prezidenta navádí potenciální oběť na polskou doménu využívající formát: http:// [random domain name] .com/lvlne.php? on=polish%20news%20video.
PHP skript navede uživatele na polskou stránku nabízející falešné antivirové řešení: http://hur497. [malicious domain] .pl/in.php? t=cc&d=10-04-2010_x_1023&h=[random domain name].com. Odborníci v těchto případech doporučují uživatelům internetu aktualizovat webový prohlížeč, antivirus a neklikat na stránky, které už vyhledávače (Google a jiné) označují za potenciálně nebezpečné.