Levné cloudové IP kamery i s nočním viděním nabízí TP-Link

Bezdrátové cloudové kamery NC210 a NC230 s rozlišením obrazu 720p uvedl na náš trh TP-Link. Obě se připojují prostřednictvím Wi-Fi rychlostí až 150 Mb/s a díky ukládáním záznamu do cloudu se podle výrobce hodí k ostraze majetku nebo jako pomůcka při péči o děti či seniory apod.

Levné cloudové IP kamery i s nočním viděním nabízí TP-Link


Kamery lze ovládat na dálku přes internet nebo pomocí mobilní aplikace, dokáží e-mailovou zprávou upozornit na pohyb a zvuk ve střeženém prostoru, pořídit záznam a ihned jej odeslat pro rychlý zásah v případě narušení. Zařízení NC230 nabízí navíc i noční režim s dosahem až 5,5 m.

Nové modely nabízejí bezplatné streamování obrazu v reálném čase. Dokážou reagovat na změny ve sledovaném prostoru – pohyb a zvuk – a v případě zachycení nežádoucí události zašle uživateli upozornění e-mailem.

Dosah obou kamer činí 5,5 metru, v případě NC230 i ve tmě díky systému pro noční vidění. NC210 oproti tomu nabízí širší úhel záběru a světelnější objektiv. Snímání je v rozlišení 720p. Parametry obrazu jako jas, kontrast a sytost barev lze přizpůsobit prostředí. Kameru lze umístit na strop, stěnu, či vodorovnou podložku.

Kamera NC210 je napájená standardním USB konektorem. Model NC230 je vybaven i konektorem RJ45 pro kabelové připojení do místní sítě LAN namísto Wi-Fi.

Obraz z kamer se přenáší přes cloudový server tplinkcloud.com, kde je po přihlášení k dispozici z jakéhokoli zařízení připojeného k internetu. Vedle sledování a řízení pomocí webového rozhraní z počítače připojeného k internetu je možné kamery NC210/230 ovládat prostřednictvím mobilní aplikace tpCamera pro tablety a chytré telefony se systémem iOS i Android.

Aplikace umožňuje kameru ovládat, sledovat přenášený obraz a pořizovat videozáznam nebo fotografie.

Cloudové kamery NC210 a NC230 jsou už k dispozici za doporučenou koncovou cenu 1 499 Kč, respektive 1 699 Kč.

 

Vlastnosti nových kamer podle výrobce:

  • Obraz ve vysokém rozlišení 720p (HD)
  • Dosah až 5,5 metru za světla, u NC230 i ve tmě
  • 4x digitální zoom u NC230
  • Komprese videa H.264 v reálném čase snižuje nároky na kapacitu připojení k internetu
  • Bezdrátové připojení k místní Wi-Fi síti rychlostí 150 Mb/s
  • Upozorňování na pohyb a zvuk prostřednictvím e-mailu
  • Snadná instalace, konfigurace a zobrazení s aplikací tpCamera pro iOS nebo Android
  • Portál tplinkcloud.com pro přístup k přenášenému obrazu a správu zařízení
  • Integrovaný mikrofon
  • Jednoduché nastavení sítě stisknutím tlačítka Wi-Fi Protected Setup (WPS)
Úvodní foto: TP-Link


Komentáře