Bezplatný skener pro on-line hrozby včetně hodnocení potenciální nebezpečnosti webových stránek nabízí AVG

LinkScanner, software, který v reálném čase chrání před náhodnými, skrytými i krátkodobými hrozbami na internetu, uvolnila k bezplatnému užívání firma AVG Technologies. Program používá cílenou analýzu pro všechny výsledky vyhledávání přes Google, Yahoo! a MSN.


Při jejich použití zobrazí hodnocení bezpečnosti všech výsledků a navíc kontroluje i záložky a linky v krátkých chatových zprávách nebo v e-mailech. Produkt je nyní k dispozici v angličtině a od poloviny května bude dostupný v dalších 13 jazycích včetně češtiny.
AVG LinkScanner podle výrobce analyzuje na rozdíl od ostatních řešení jednotlivé stránky každého webu a přiřazuje jim bezpečnostní hodnocení. Neustále totiž vznikají nové hrozby a produkt tak chrání uživatele před novými i existujícími formami sociálního inženýrství.
„Jsme přesvědčeni, že každý uživatel počítače má právo na zajištění základní bezpečnostní ochrany," řekl generální ředitel AVG Technologies J. R. Smith. „Infikované stránky představují větší hrozbu než klasické viry a mohou narušiti samotné základy internetu, stejně jako způsob, kterým jej využíváme. LinkScanner jako součást našich produktů již chrání 80 milionů uživatelů AVG a dnešním krokem jej zpřístupňujeme také všem dalším zájemcům."
Krátkodobost a proměnlivost dnešních on-line hrozeb vyžaduje podle představitelů firmy AVG kontrolu odkazů a stránek přesně ve chvíli, kdy se na ně uživatel chystá vstoupit. LinkScanner analyzuje odkazy v reálném čase a zajišťuje prý přesnější a relevantnější ochranu než jiné systémy bezpečného surfování.
Informace o bezpečnosti stránky, staré několik dní nebo týdnů, totiž neochrání uživatele před hrozbami, které na jednom místě nezůstávají ani 24 hodin. Infekce může zasáhnout všechny typy stránek od prezentací malých firem přes státní instituce až po weby velkých nadnárodních společností. I pouhá návštěva takové zasažené stránky může uživatelům přinést potíže nebo ztrátu citlivých osobních dat.
„Internet se stal hlavním zdrojem šíření škodlivého kódu, přičemž většinu útoků představují takzvané drive-by downloads a jiné podobné hrozby," uvedl technický ředitel AVG Technologies Karel Obluk. „Proto orientujeme vývoj našich produktů směrem k většímu důrazu na boj s těmito zákeřnějšími a nebezpečnými útoky."Komentáře