LotusLive Symphony, kancelářský balík pro prostředí cloudů, představila firma IBM

Lotus Symphony ve cloudové verzi, který představila společnost IBM, bude sloužit jako kancelářský balík, který firmám zároveň nabídne podporu pro budování komunitních sítí, jež umožní simultánní spolupráci.


Produkt je úzkou integrován se službou LotusLive od IBM, což umožňuje plynulou komunikaci mezi autory dokumentů bez ohledu na to, zda se právě nacházejí uvnitř firmy nebo mimo ni.

Autoři s pomocí Lotus Symphony budou moci společně editovat dokumenty v reálném čase, anebo pracovat privátně. Stejně tak budou moci dokumenty editovat, ukládat nebo sdílet v LotusLive, případně je komentovat a diskutovat o nich s dalšími autory v reálném čase, anebo rozdělovat úkoly mezi jednotlivé autory.

LotusLive Symphony je aktuálně k nahlédnutí na adrese www.lotuslive.com/symphony, přičemž plnohodnotná varianta  by měla být dostupnáve druhé polovině roku 2011. LotusLive Symphony bude sloužit jako doplněk bezplatného kancelářského balíku IBM Lotus Symphony. Ten si podle výrobce dosud stáhlo přes 50 milionů uživatelů.Komentáře