Malware ZBOT rozesílá zprávu o smrti Eminema

TrendLabs, výzkumné centrum počítačových hrozeb společnosti Trend Micro, zjistilo novou variantu malwaru ZBOT, který rozesílá falešné e-mailové zprávy o smrti hvězdy rapu Eminema. E-mail používá obrázek a tváří se jako regulerní článek z CBS zpravodajství, které informuje příjemce o údajné autonehodě hvězdy.


Příjemci jsou pak vyzváni ke kliknutí na odkaz, kde se najdou podrobnosti a jsou lákáni i na video, které těží z popularity Eminema. Místo toho jsou uživatelé přesměrováni na stránku, ze které se stáhne .exe soubor. Stažený soubor je však trojský kůň. Jakmile je počítač infikován, hrozí nebezpečí ukradení log-in údajů, hesel do internetového bankovnictví, sociálních sítí a e-mailových účtů. Většina trojských koňů je k těmto účelům navržena.

"Toto je další příklad toho, jak zločinci využívají zvědavost uživatelů a slavné osobnosti s cílem rozšířit škodlivý software." říká Rik Ferguson, bezpečnostní analytik a poradce Trend Micro. „Přistupujte ke všem takovým zprávám s určitým skepticismem a pracujte s takto zaslanými odkazy velmi opatrně a to i když jsou zprostředkovány populárními vyhledávači. Pokud je zpráva věrohodná, určitě ji najdete na všech důležitých zpravodajských serverech, ale zadejte webovou adresu sami nebo použijte svoje záložky.Komentáře