Malwarovou ochranu má Sophos nově i pro servery

Cloud Server Protection, ochranu před malwarem určenou přímo pro servery, představil Sophos. Novinka rozšiřuje integrované řešení řady Cloud, ze kterého se podle výrobce stává komplexní bezpečnostní platforma pro PC, mobilní telefony, tablety i servery.


Doposud mohli administrátoři servery zabezpečit dvěma základními způsoby - použitím desktopového bezpečnostního softwaru nebo komplexními, ale cenově nákladnějšími serverovými bezpečnostními nástroji.

Pravděpodobně z tohoto důvodu vyjádřily dvě třetiny IT specialistů dotázaných portálem Spiceworks vážné, nebo dokonce velmi vážné obavy, které se týkají složitosti pochopení, nastavení a správy serverového bezpečnostního software.

Nové řešení Cloud Server Protection podle výrobce zajišťuje ochranu proti malwaru, prevenci proti narušení u hostitele i webovou bezpečnost. Navíc poskytuje i přesný přehled o aktuálním stavu všech spravovaných serverů prostřednictvím webového rozhraní.

Novinka je prý také jediným bezpečnostním produktem pro servery, který umožňuje nepřetržité sledování serverového prostředí, průběžnou detekci nových aplikací a inteligentní přizpůsobování bezpečnostních politik.

Pokud přirovnáme kompromitaci desktopu ke krádeži peněženky, je  průnik do serveru srovnatelný s vyloupením banky,“ dodává Bill Lucchini, hlavní viceprezident a generální manažer divize Sophos Cloud.
Komentáře