Malý a ještě menší: ThinkPad EDGE a X100e

Ultrapřenosný 11,6palcový notebook ThinkPad X100e a první 13palcový notebook z nové řady ThinkPad Edge, oba zaměřené na podnikové uživatele, představila v ČR společnost Lenovo. X100e disponuje procesorem AMD Athlon Neo MV-40, váží 1,36 kg a přijde na cca 12 tisíc Kč bez DPH, první model EDGE je postaven okolo dvoujádrového Athlonu Neo X2 nebo Intelu SU7300, váží 1,7 kg a dostupný má být za cca 12 500 Kč bez DPH. Oba nové typy notebooků disponují technologiemi ThinkVantage a jsou nabízeny ve dvou barvách (černá a červená).


ThinkPad EDGE disponuje VGA i HDMI portem, kamerou určenou i pro horší světelné podmínky, voděodolnou klávesnicí a volitelně připojením přes 3G. Šestičlánková baterie nabízí podle výrobce až 8 hodin práce. Nechybí aktivní ochrana pevného disku ani volitelné služby Hard Disk Drive Retention umožňující zákazníkům ponechat si při opravě poškozený disk a případně z něj nechat zachránit data, či ThinkPad Protection zajišťující opravu v případě nečekané nehody. EDGE bude nabízen jak s Windows 7 Professional 64, tak s Windows 7 Home Premium 64.

ThinkPad X100e se kromě malých rozměrů a nízké hmotnosti vyznačuje mj. multidotykovým touchpadem a trackpointem a displejem s rozlišením 1366x768 pixelů. I zde je k dispozici citlivá kamera a volitelně podpora 3G komunikace, nechybí podpora pro duální monitory. Zástupci Lenova zdůrazňují, že v tomto případě rozhodně nejde o netbook, ale o produkt pro profesionální práci, nicméně prý nemá nahradit high-endové ultrapřenosné notebooky.Komentáře