Máme nejrychlejší úložiště NAS na trhu, tvrdí Netgear

Nové šestipozicové modely ReadyNAS nabízejí oproti předchozí generaci několikanásobně rychlejší zálohování, práci s daty i připojení vyššího počtu uživatelů. Podle výrobce, firmy Netgear, to z nich činí nejrychlejší stolní systémy NAS na současném trhu.

Máme nejrychlejší úložiště NAS na trhu, tvrdí Netgear


Modely RN526X a RN626X jsou navržené především pro potřeby malých a středních firem, a to zejména pro zálohování dat.

Osazeny jsou dvou- či čtyřjádrovým procesorem, operačním systémem OS 6 a dvěma 10Gb porty. Kromě 10Gb portů nabízejí nové modely ReadyNAS také dvojicí gigabitových ethernetových portů (model RN626X), dva USB 3.0 porty a jedno eSATA rozhraní.

Novinky podporují také pokročilé zabezpečení dat. Patří mezi ně například:

  • Zápis souborů na větší počet disků pro ochranu dat v případě selhání některého z nich.
  • Automatická ochrana dat proti společné mediální degradaci či bitrotům.
  • Nepřetržitá ochrana dat díky snímkům systému (snapshotům) založeným na datových blocích, jež umožňují obnovit soubory – včetně již smazaných – k jakémukoli bodu v čase.
  • Ochrana dat proti virům a malwaru v reálném čase.
  • Možnost snadno replikovat soubory do cloudu nebo do druhého zařízení ReadyNAS.

Ochranu dat zvyšuje i funkce ReadyDR (Disaster Recovery), jejímž prostřednictvím mohou uživatelé přesouvat zálohovaná data z jednoho NASu do jiného a efektivně tak zálohovat i rozsáhlé soubory či databáze.

Prostřednictvím aplikace ReadyCloud uživatelé mohou využít jednotné webové rozhraní při přístupu k datům uloženým na zařízení ReadyNAS z domácí sítě či vzdáleně, včetně plnohodnotných možností pro správu dat z libovolného zařízení připojeného k internetu.

Datová úložiště jsou již v prodeji za doporučenou koncovou cenu 43 550 Kč s DPH v případě RN526X, resp. 52 630 Kč s DPH.

Úvodní foto: Netgear


Komentáře