Mapy Google se do iPhonů a spol. vracejí jako samostatná aplikace

Google zveřejnil v App Store bezplatnou mapovou aplikaci a připravil i SDK pro vývojáře.


Street ViewApple, který s uvedením mobilního iOS 6 ukončil mapovou spolupráci s Googlem, se nyní potýká se spoustou problémů. Stejně jako uživatelé mobilních telefonů a tabletů s tímto operačním systémem. Mapy se sice postupně vylepšují, ale k dokonalosti jim stále chybí více než jeden krůček. Proto jistě uživatelé uvítají novou mapovou aplikaci od Googlu, jehož mapy jsou o poznání věrohodnější.

Mapy Google pro iOSAplikace je zdarma k dispozici ve zhruba 40 zemích a 29 jazykových mutacích na iOS App Store. Kromě klasických dvojrozměrných map nabízí i lehce třírozměrnou variantu a podporu Street View. Aplikace nabízí i možnost navigace pro cestování autem, pěšky nebo veřejnou dopravou. Pokud máte účet Google, umožňuje synchronizaci oblíbených míst a dalších parametrů s počítačem nebo jinými zařízeními se specializovanou aplikací.

Nový nástroj obsahuje různé promyšlené drobnosti, například pokud vyhledáte na mapě nějaké místo, zobrazí se nejen nabídka základních informací o něm a případně i Street View, ale i čas potřebný k překonání vzdálenosti automobilem z vaší aktuální polohy na vybrané místo. Pokud se tedy někam chystáte, můžete si cílové místo dopodrobna prostudovat a potom se možná obejdete i bez navigace, která samozřejmě ke svému provozu potřebuje datové připojení k síti.

Novou aplikaci mohou využít i vývojáři, kterým Google nabízí SDK umožňující integraci map Google do jejich aplikací.Komentáře