Masové zavádění virtuálních desktopů slibuje řešení od Dellu a Citrixu

Nové řešení VDI, které podle dodavatelů dovolí masově nasazovat desktopovou virtualizaci, oznámily firmy Citrix a Dell. Jde o hardwarové zařízení Dell DVS Simplified dodávané spolu s Citrix VDI-in-a-Box.


DVS Simplified VDI se používá k vytvoření příslušné virtuální infrastruktury a ke správě včetně rychlých změn počtu nasazených virtuálních desktopů na základě aktuálních potřeb.

Umožňuje také vytvořit koncept VDI, který bude přijatelný i pro malé IT organizace, jež původně neměly dostatek zdrojů nebo infrastrukturu datacentra potřebnou pro implementaci projektu virtualizace desktopů.

Zařízení VDI je rovněž plně podporováno ekosystémem Citrix Ready.

 

Vlastnosti nového řešení podle dodavatelů:

  • Jednoduché integrované hardwarové zařízení VDI – Dell a Citrix vytvořily integrované hardwarové zařízení VDI, které přichází s předschválenou podporou stanoveného množství desktopů. Není tedy potřeba určovat, kolik diskové kapacity, CPU a RAM by mělo být použito. Zařízení se jednoduše vybalí z krabice, zapne se a je možné jej začít ihned používat. Díky využití gridové architektury je na VDI-in-a-Box přidávání virtuálních desktopů stejně jednoduché jako hra s dětskou stavebnicí. Toto řešení usnadňuje a zrychluje nasazování VDI hlavně menší zákazníky, kteří nemají dostatek zdrojů na infrastrukturu datacentra, které mohou být u desktopové virtualizace požadovány.
  • Podpora mobilního pracovního stylu pro více jak miliardu zařízení – Program Citrix Ready , jež pomáhá zákazníkům identifikovat řešení třetích stran, která jsou doporučována pro technologie Citrix, je nyní rozšiřován, aby zahrnoval také testování a ověřování pro VDI-in-a-Box.


Komentáře