Microsoft a Jihomoravské inovační centrum otevírají pro začínající firmy nový projekt

Jihomoravské inovační centrum ve spolupráci s firmou Microsoft a Microsoft inovačním centrem připravilo pro začínající podnikatele nový vzdělávací projekt s názvem Business Academy. Jde o čtyřměsíční cyklus převážně business školení zaměřených na chod začínajících firem. Česká republika je jednou z prvních zemí světa, kde program probíhá.


Školicí program Business Academy má za cíl poskytnout začínajícím firmám a podnikatelům přístup ke znalostem v jednotlivých oblastech podnikání a řízení firmy. V rámci čtyř měsíců budou probíhat školení, přednášky a workshopy na cca 22 témat od programování (lokalizace, debugging aj.) přes řízení lidských zdrojů, projektové řízení až po ekonomická školení. Část obsahu je vždy obecně platná a nezávislá na oblasti IT, proto jsou semináře a workshopy vhodné i pro začínající firmy z různých odvětví. Zájemci se mohou zúčastnit pouze dílčích modulů dle svých potřeb a rozhodnutí, v jakých oblastech potřebují vzdělání doplnit. Školení budou probíhat jednou měsíčně v rozsahu dvou dnů. Program je určen pro zaměstnance na různých pozicích od programátorů přes ekonomické pracovníky až po management firmy.

Jako lektoři budou vystupovat renomovaní odborníci z ČR i zahraničí, např. Jyoti Banerjee ze společnost Agitavi z Velké Británie, Viliam Grácz ze společnosti Brain Logistics aj. Celosvětový program BizSpark, pro nějž Microsoft inovační centrum zastává roli registrátora, poskytuje začínajícím firmám softwarové nástroje pro vývoj zdarma. Díky Business Academy budou mít podnikatelé možnost přidat k nástrojům i důležité znalosti. Microsoft Business Academy je tedy po BizSparku dalším stupněm podpory začínajícím firmám.

Ve světě byly první Business Academy spuštěny v prosinci loňského roku (Austrálie, Slovinsko), další země plánují jejich otevření v následujícím období. Česká republika tak patří mezi první země světa, kde Business Academy proběhne. Zájemci o účast se mohou hlásit do 14. 3. 2010.Komentáře