Microsoft inovuje nástroje pro práci s daty – včetně SQL Serveru

Novou verzi svého klíčového databázového řešení uvedl na trh Microsoft. Má však i další nové nástroje pro pokročilou práci s informacemi.

Microsoft inovuje nástroje pro práci s daty – včetně SQL Serveru


SQL Server 2014 nabízí mimo jiné podporu zpracování transakcí a dat v paměti (in-memory) či snadné propojení s cloudovými řešeními Microsoftu - Azure, např. pro potřebu zálohování či obnovu databáze po havárii.

Microsoft zároveň představil i další své řešení určené pro pokročilou práci s daty – například jde o službu Azure Intelligent Systems Service, která pomáhá zákazníkům bezpečně sbírat a spravovat strojově generovaná data ze senzorů a různých zařízení bez ohledu na použitý operační systém, a tím  využít výhod konceptu Internet věcí.

Řešení Analytics Platform System (APS) zase kombinuje technologie SQL Server a Hadoop ve společné nabídce integrovaného systému pro práci s big daty.

Uživatelům jsou k dispozici i nástroje Power BI pro Office 365, samoobslužné BI běžící v cloudu s novinkou umožňující získat interaktivní reporty a analýzy nad dostupnými daty čistě na základě textového požadavku.

Firmy mohou využít i řešení pro zpracování nestrukturovaných dat v cloudu díky službě Azure HDInsight či v rámci lokálního datového skladu pomocí technologie Polybase.

Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com


Komentáře