Microsoft Live Search nyní i ve Firefoxu

Společnost Microsoft v tzv. “válce prohlížečů“ rozhodně nezahálí a uvolňuje nový doplněk určený pro konkurenční prohlížeč Firefox. Tato aktualizace umožňuje optimalizované využití služby Microsoft Live Search přímo v prohlížeči Firefox.


„Jsme rádi, že konečně došlo k oficiálnímu propojení našeho vyhledávače s prohlížečem Firefox“ komentovala vznik nové služby programová manažerka Beatrice Oltean. Nový add-on, který do pravého horního rohu prohlížeče Firefox přidá malé vyhledávací okno, se může pochlubit i automatickou nápovědou určenou pro začínající uživatele vyhledávače Live Search. Poslední verze vyhledávače společnosti Microsoft také využívá podpory více protokolů včetně JSON, XML či SOAP, který je součástí i projektu s názvem Silk Road.

Vydání doplňku Live Search je součástí strategie společnosti Microsoft, jež má vést k posílení pozice prohlížeče Internet Explorer. Jeho podíl na trhu totiž v prvním měsíci letošního roku opět klesl, i když méně, než v posledních měsících roku 2008. Prohlížeč IE si pohoršil o šest procentních bodů. Se svými 67,6 % tak sice trhu stále dominuje, na paty mu však šlape právě Mozilla Firefox, jejíž podíl 21,5% je pro open-source novým rekordem. Pod deseti procentní hranicí se stále drží i prohlížeč společnosti Apple – Safari (8,3%).

Pro instalaci nového modulu Live Search  navštivte stránku Mozzila.org.

Zdroj: Live Search BlogKomentáře