Microsoft nabídl bezplatnou sadu vývojářských nástrojů pro optimalizaci webu

Sada modern.IE zájemcům umožní rychlé otestování funkčnosti a vzhledu stránek a zajistí tak snadnou optimalizaci pro různé druhy zařízení i internetových prohlížečů.


Cílem nových nástrojů modern.IE je usnadnit vývoj internetových stránek. Obsahují průvodce, který na základě zadání internetové adresy proskenuje kód stránky a vyhledá časté programovací postupy, které by mohly vést k omezení funkčnosti stránek a umožňují rychle najít řešení.

Patří sem zejména otázka podpory webových standardů v rámci starších verzí webového prohlížeče, kompatibilita na stále se zvětšující škále různých zařízení včetně chytrých telefonů, tabletů nebo moderních televizorů, či návrhy úpravy pro prohlížení stránky na dotykovém zařízení, případně i využití dlaždice na úvodní obrazovce Windows 8.

Projekt modern.IE se prý bude nadále rozvíjet v aktivní spolupráci s komunitou webových vývojářů, kteří jej mohou pomoci vylepšit.

Současně uzavřela i partnerství s cloudovou službou BrowserStack, která umožňuje webovým vývojářům otestovat své stránky v kterémkoli webovém prohlížeči, na kterémkoli zařízení i operačním systému. Vývojáři, kteří tuto službu navštíví přes portál modern.IE, ji mohou v průběhu tohoto roku využívat po tři měsíce zdarma.

„Nový projekt modern.IE je součástí naší trvalé snahy pomoci webovým vývojářům trávit méně času testováním a více času vytvářením nápaditých stránek,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.Komentáře