Microsoft pod tlakem krize propustí 5 000 zaměstnanců

Společnost Microsoft oznámila, že chystá propustit zhruba 5 000 z celkového množství 90 000 svých současných zaměstnanců.


Důvodem je samozřejmě hlavně ekonomická krize a jí způsobená nižší poptávka prakticky v celém stegmentu IT. Jedná se o první masové propouštění v historii Microsoftu od jeho založení v roce 1975 (kdy začínal s 15 zaměstnanci - na fotografii nad článkem jsou pak zachyceni někteří ze zaměstnanců divize operačních systémů v lednu roku 1983).

Propuštěni budou zaměstnanci z nejrůznějších oddělení - od obchodníků a marketingových zaměstnanců, přes oddělení lidských zdrojů a finančního oddělení až po zaměstnance výzkumu a vývoje. Necelá třetina z uvedeného množství pracovníků by měla odejít ihned a další během následujícího roku a půl, kdy by však měla již současná krize polevovat.

Otázkou je, jak se propouštění projeví na rychlosti uvádění nových produktů na trh, neboť zákazníci vyhlížejí takové produkty jako Internet Explorer 8.0, Windows 7, Windows Server 2008 R2 či Office 14, nicméně vzhledem k tomu, že termíny jejich dokončení nebyly stanoveny, bude těžké určit, zda k nějakému zpoždění došlo.

Největším zájmem Microsoftu by podle analytiků mělo být co nejdříve dostat na trh operační systém Windows 7 (jehož součástí má být IE8, který tím pádem musí být taky dokončen), neboť současná Vista se neprodává podle představ a je proto pravděpodobné, že i přes propouštění bude mít právě tento projekt jednu z nejvyšších priorit. Zpoždění by však mohlo nabrat vydání kancelářského balíčku Office 14. Více informací o možných termínech dokončení pak najdete v dnešním článku Kdy se dočkáme Windows 7 a Office 14?Komentáře