Microsoft představil myš bez tlačítek reagující pouze na gesta

Společnost Microsoft představila na veletrhu CES 2011 nový koncept myši bez tlačítek. Touch Mouse reaguje pouze na dotyková gesta a podporuje až tři prsty současně


Touch Mouse, jak se nová myš jmenuje, přináší podle Microsoftu zcela nový přístup k ovládání Windows 7. Díky absenci jakýchkoli tlačítek ovládá uživatel operační systém skrze multidotyková gesta.

Myš podporuje vedle klasického kliknutí a „skrolování“ i gesta s až třemi prsty současně. Ty umožňují ovládat jednotlivá okna aplikací nebo pracovní plochu. Pro snímání na většině povrchových materiálů včetně dřeva, mramoru nebo matrace se využívá technologie BlueTrack s modrou diodou. Uživatelé na cestách mohou využit tzv. Nano USB přijímač s miniaturními rozměry.

Touch Mouse rozeznává tři druhy akcí podle počtu aktivních prstů:
•    Jedním prstem mohou uživatelé vykonávat všechny funkce, na které jsou zvyklí u své současné myši – vedle klasického kliknutí také rolování v dokumentech, pohyb do stran nebo načtení předchozí stránky v internetovém prohlížeči.
•    Pohyb dvou prstů se stará o maximalizaci nebo minimalizaci oken, jejich přemisťování a aktivování.
•    Tři prsty jsou určeny k orientaci na pracovní ploše spuštěním funkce Instant Viewer nebo zobrazením plochy (minimalizací všech oken.)

Touch Mouse vzešla z projektu Mouse 2.0, ve kterém zkoumali inženýři Microsoft Research a Applied Sciences Group možnosti spojení klasických myší a multidotykových senzorů. Výsledkem bylo pět různých prototypů s rozdílnými technologiemi. Právě technologie použitá v případě Touch Mouse však byla údajně natolik přesvědčivá, že byla ihned určena k sériové výrobě.Komentáře