Microsoft představil Teams, nové prostředí, které usnadní práci v týmu

Teams je pracovní prostředí založené na chatové komunikaci, které podle tvůrců zlepší možnosti spolupráce v rámci cloudovém systému MS Office 365. Dokáže spojit lidi, rozhovory, obsahy i další nástroje, které týmy ke spolupráci potřebují.

Microsoft představil Teams, nové prostředí, které usnadní práci v týmu


Microsoft Teams je postaven na čtyřech klíčových vlastnostech. Tady je jejich výčet podle výrobce:

  • Chat pro současné týmy. Teams poskytne takový konzistentně fungující, provázaný chat, který dokáže každého informovat i zapojit. Konverzace jsou automaticky viditelné celému týmu a zároveň nabízí možnost soukromých zpráv. Nechybí ani knihovna plná emojis, GIFs, nálepek a memů, které lidem nabídnou způsob, jak se v digitálním prostředí vyjádřit zábavným způsobem.
  • Centrum týmové práce. Uživatelé zde mohou používat hlasové i video meetingy, stejně jako pracovat s dokumenty Office přímo v rámci Teams. MS Graph inteligentně pomáhá při posouzení relevance, nalezení či sdílení informací. Samotné prostředí Teams je začleněno do Office 365 Groups – cross-aplikace, která lidem usnadňuje pohyb mezi jednotlivými komunikačními nástroji při zachování kontextu a nabízí možnost sdílení s ostatními.
  • Schopnost přizpůsobit se každému týmu. Vzhledem k jedinečnosti každého týmu nabízí Teams možnost prostředí přizpůsobit tak, aby splňovalo konkrétní nároky. Členové týmu mohou vytvořit kanály určené k organizaci konverzací podle tématu. Ty mohou dále upravit díky prvku Tabs (Záložky), který poskytne rychlý přístup k nejpoužívanějším dokumentům a aplikacím. Tyto Tabs (Záložky) mohou být v Office 365 vytvořeny pro služby jako je OneNote, SharePoint, Planner a brzy také pro služby třetích stran jako je Zandesk a Asana. Microsoft Teams podporuje v uživatelském prostředí stejný Connector model Exchange pro notifikace a aktualizace produktů třetích stran například Twitter nebo GitHub. Navíc také podporuje Microsoft Bot Framework, který do týmového prostředí přinese inteligentní řešení od různých poskytovatelů služeb. Kromě toho dává uveřejnění předběžné developerské verze Teams vývojářům možnost ihned pracovat na integraci s tímto novým produktem.
  • Bezpečnost, které mohou týmy důvěřovat. Data jsou pokaždé šifrována a zakryta transparentním operačním modelem bez trvalého přístupu k uživatelským informacím. Ověřování probíhá skrze vícefázový proces, který poskytuje zvýšenou ochranu identity. Ta zaručuje, že data zůstanou v rámci týmu v bezpečí. Kromě toho budou Teams podporovat klíčové standardy dodržování ochrany dat jako například zpracování dat v souladu s předpisy Evropské UnieHIPAA BAA, ISO 27001, ISO 27018 a SSAE 16 SOC 1. a 2. zpráva.

Předběžná verze Teams je k dispozici ve 181 zemích a v 18 jazycích. IT správci Office 365 mohou spustit Teams pro svou firmu z administrativního centra Office 365.

 

Úvodní foto: © strels - Fotolia.com


Komentáře