Microsoft slibuje zjednodušenou komunikaci s datovými schránkami jak firem, tak živnostníků

Řešení pro ulehčení komunikace s datovými schránkami provozovanými Českou poštou představila společnost Microsoft ve spolupráci se svými partnery.


Jedná se o nadstavbu nad aplikací Microsoft Outlook a intranetovým portálem SharePoint. Nové nástroje, v případě toho jednoduššího dokonce poskytovaného zdarma, uživatelům podle Microsoftu pomohou zefektivnit výměnu zpráv s orgány veřejné správy a optimalizovat agendu vnitřního zpracování i jejich distribuci.

Řešení pro malé firmy a fyzické osoby

Pro uživatele z menších firem a organizací či fyzických osob je připraven bezplatný doplněk pro Microsoft Office Outlook. Vytvořila jej společnost AutoCont a podle výrobce umožňuje komfortní a intuitivní práci s datovou schránkou všem uživatelům aplikace Microsoft Outlook 2007 a 2003. Konektor rozšiřuje Outlook o panel nástrojů, který umožní zadat uživatelské přístupové údaje datové schránky a následně pracovat se zprávami z datové schránky podobně jednoduše, jako s běžnou doručenou či odeslanou elektronickou poštou. Konektor je určen pro ty, kteří očekávají jednotky až stovky přijatých zpráv měsíčně a s datovou schránkou budou chtít jednoduše pracovat přímo ze svého poštovního klienta.

Řešení pro velké společnosti

Další partneři Microsoftu – Mainstream Technologies a Dignita - nabízejí řešení i pro velké organizace, které vyžadují strukturované procesy pro zpracování zpráv z datových schránek, a současně vytváří prostor pro další fáze rozvoje, jako je zpracování elektronických faktur a obchodní korespondence.

Jde o softwarové řešení Postregistr.cz, který prý respektuje všechny potřeby efektivní, jednoduché, přehledné a řízené distribuce datových zpráv, sadu manažerských reportů, ale nabízí také jejich kompletní archivaci. V neposlední řadě je jeho součástí i uživatelsky jednodušší a pro firmy a instituce kontrolovatelnější odesílání zpráv včetně nastavení schvalovacích práv.

Možnosti pro menší organizace veřejné správy

Organizacím z oblasti veřejné správy a školství, jako například obce bez stavebního úřadu, matriky či mateřské školky, které hledají jednoduché řešení na evidenci dokumentů s vazbou na informační systém datových schránek, je k dispozici doplněk kancelářského balíku Microsoft Office 2007 od společnosti Triada. Ten pokrývá povinnosti uložené subjektům, které nejsou tzv. určenými původci podle zákona č. 499/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Doplňky jsou ke stažení na www.microsoft.cz/datoveschranky, kde naleznete i více informací o nabízených řešeních a zapojených partnerských firmách.Komentáře