Microsoft uvolnil k veřejnému testování produkty Office 2010, Project Professional a Visio Premium

Společnost Microsoft uvolnila k testování veřejné verze beta produktů Microsoft Office 2010 (včetně mobilní verze pro smartphony), Project Professional 2010 a Visio Premium 2010. Aplikace je možné stáhnout až do 31. března 2010.


Uživatelé tak získávají příležitost testovat nové funkce a poskytovat společnosti Microsoft zpětnou vazbu na produkty, které budou oficiálně uvedeny na trh v první polovině příštího roku. Verze beta výše uvedených produktů budou funkční do 31. října 2010, ale nebude možné je převést na finální produkty.

Zájemci si je mohou zdarma stáhnout v jednom ze 7 jazyků (angličtině, čínštině, japonštině, němčině, francouzštině, ruštině či španělštině) na webových stránkách www.microsoft.com/office/2010, a to bez nutnosti odinstalovat stávající balíček Microsoft Office.

Microsoft Office 2010 nabízí dle Microsoftu nástroje pro zefektivnění spolupráce s okolím a nové možnosti pro práci s textem, videi i obrázky. Novinkou je Outlook Social Connector, který díky podpoře Windows Live a serveru SharePoint uživatelům Outlooku má zaručit rychlejší komunikaci se svým okolím, možnost zobrazit komunikační historii, jednodušeji navazovat a udržovat kontakty, a to vše bez nutnosti přepínání aplikací a změny zažitých návyků.

Nejvýznamnějšími změnami za posledních deset let prošel Microsoft Project 2010. Nová verze nabízí jednotlivcům, týmům i celým organizacím nové funkce pro jednodušší rozhodování, řízení zdrojů a kontrolu nad všemi výnosy. Nové Visio 2010 pak nabídne efektivnější kompletaci úkolů, vyšší podporu procesního řízení, propracovanější grafy a možnost sdílet dynamické, s daty propojené, diagramy prostřednictvím serveru SharePoint.

Společnost Microsoft také oficiálně uvolnila verzi beta sady Office Mobile 2010. Vlastníci zařízení s Windows Mobile 6.5 si ji mohou celosvětově stáhnout v rámci služby Windows Mobile Marketplace a vyzkoušet tak novinky mobilních aplikací Word, Excel, PowerPoint, OneNote a nový SharePoint Workspace Mobile 2010.Komentáře