Microsoft uvolnil zdarma ke stažení zkušební verzi kancelářské sady Office 2011

Jedná se o novou verzi kancelářského balíčku pro Mac. Uživatelé mají mít možnost zdarma otestovat zejméně plnou kompatibilitu s dokumenty PC.


Společnost Microsoft informovala, že uvolnila ke stažení zkušební verzi kancelářské sady Microsoft Office pro Mac 2011. Uživatelům operačního systému Mac OS X má nabídnout možnost po dobu třiceti dní vyzkoušet plnou funkčnost aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint a e-mailového klienta Outlook. Vytvořené dokumenty je možné nově upravovat i online přes bezplatnou hostovanou službu a sdílet je jak s uživateli počítačů Mac, tak i ostatních platforem. Uživatelé mají k dispozici i nástroje pro kontrolu pravopisu v češtině.

Uživatelé mohou v rámci zkušební verze otestovat funkce obou sad, které Microsoft začal v říjnu 2010 nabízet. První z nich je sada Microsoft Office pro Mac Home Student 2011 zaměřená na domácnosti a studenty, která obsahuje aplikace Microsoft Word pro Mac, Excel pro Mac a PowerPoint pro Mac či komunikační nástroj Messenger pro Mac. Druhá sada Microsoft Office pro Mac Home Business 2011 je zaměřená na firemní uživatele a podnikatele a navíc zahrnuje aplikaci Outlook pro Mac, která je plně kompatibilní s vyhledávací funkcí Spotlight a zálohovací utilitou Time Machine. Umožňuje také připojení k e-mailům přes Exchange nebo vzdálený přístup k Office.

Zkušební verzi Microsoft Office pro Mac 2011 je možné zdarma získat prostřednictvím registrace na adrese https://www.microsoft.com/mac/trial.Komentáře