Microsoft v roce 2017: vzestupy a pády Redmondu - 6. díl

3. 1. 2018

Sdílet

Předchozí díl

 

Pád: konec Groove Music

Fanoušci Groove Music zapláčou, ovšem tato předplatitelská hudební služba koncem roku 2017 řekla své poslední sbohem. Jenže tu máme Pandoru, Spotify, Apple Music, služby Googlu, Deezer a mnoho dalších, které prodávají zhruba stejnou službu za zhruba stejnou cenu, takže bylo jasné, že někdo musí z kola ven, a tentokrát to padlo právě na Groove.

Groove si takový osud nezasloužil. Vždyť se jednalo o přehlednou, dobře promyšlenou hudební službu s vlastními playlisty, doporučeními a předpřipravenými hudebními výběry. Naštěstí se Microsoft dohodl se Spotify, že nakoupenou hudbu a playlisty převede na jeho službu, a tak pád Groove nebude pro uživatele tak tvrdý.

Krok stranou: Bing se ve výsledcích vyhledávání spoléhá na názory

Již nyní máme problémy odlišit tzv. „fake news“ od reality, a „alternativní fakta“ od empiricky prokazatelných skutečností. Takže rozhodnutí Bingu a) zahrnout do výsledků vyhledávání „obě strany“ a b) založit část této perspektivy na názorech z Redditu a odjinud je vcelku šokující.

Vzestup: Surface Laptop

Máme stále větší pocit, že notebook Surface Laptop představuje špičku toho, co Microsoft v roce 2017 přinesl. A ano, jedná se o laptop, jehož operační systém, Windows 10 S, byl kritizován jak na našich stránkách, tak na zbytku internetu. Ale Microsoft přesně věděl, pro koho Surface Laptop navrhuje – především pro studenty – a velice jasně zareagoval na jejich potřeby.

Pokračování

Našli jste v článku chybu?