Hlavní navigace

Microsoft v roce 2017: vzestupy a pády Redmondu - 9. díl

6. 1. 2018

Sdílet

Předchozí díl

 

Vzestup: Harman Kardon Invoke

Harman Kardon Invoke v testech amerického PCWorldu mezi konkurencí chytrých reproduktorů s Google Assistantem a Cortanou obstál. Zařízení s Amazon Alexa podporují nejvíce dovedností a pouhým jedním nebo dvěma slovy dokážou zjednodušit nakupování (což občas může být nevýhoda). Zařízení na Google Assistantovi jsou zase trochu lepší v porozumění přirozenému jazyku. Ovšem kvalita zvuku u Invoke je velice dobrá a jako reproduktor tak toto zařízení předčí vše, co doposud dodávají Google a Amazon.

Pád: Microsoft Teams

Redaktoři amerického PCWorldu to vyzkoušeli, zhodnotili a vrátili se zpátky ke Slacku. Předpokládáme, že stejně jako všichni ostatní.

Pád: Microsoft Mixer (přejmenovaný na Beam)

Redaktoři amerického PCWorldu to vyzkoušeli, zhodnotili a vrátili se zpátky ke Twitchi.

Ale s veškerou vážností mají Beam stejně raději (než Twitch). Díky menšímu počtu předplatitelů a skvělé interaktivitě je celý systém přehlednější a umožňuje skutečnou interakci se streamery. Ovšem většina lidí s tím evidentně nesouhlasí.

Vzestup: reklamy v hlavním panelu Windows 10

Nejspíš zde trochu naštveme nejednoho uživatele, kteří mají za to, že cokoliv, co na PC rozptyluje pozornost, může mít jen negativní konotace. Souhlasíme, pokud jde o podvodnou taktiku typu „Klikněte na křížek“. Ale opět zdůrazňujeme, že Microsoft svoje nové funkcionality potřebuje nějak propagovat, a když se na obrazovce čas od času objeví zpráva informující o novince v systému, jsme ochotni to tolerovat. Nejenže to podporuje interakci, zpětnou vazbu a nevyhnutelné zlepšení, ale notifikace jsou v dnešní době zkrátka komponentou, která určuje způsob naší interakce se zařízeními.

Pokračování

Našli jste v článku chybu?