Microsoft vydal Internet Explorer 11 pro Windows 7

Společnost ve čtvrtek zpřístupnila finální verzi prohlížeče také uživatelům nejrozšířenější verze Windows. Nový prohlížeč by měl být o něco rychlejší než předchozí verze.

Microsoft vydal Internet Explorer 11 pro Windows 7


Uživatelé si mohou program stáhnout sami ze stránek společnosti, Microsoft nicméně upozornil na to, že se jedná o automatickou aktualizaci Internet Exploreru 10, která se během několika týdnů nainstaluje všem uživatelům využívajícím službu Windows Update nebo Microsoft Update. Jako první se ovšem automatické aktualizace dočkají stávající uživatelé testovacích verzí verze 11.

Microsoft poukazuje na zvýšení výkonu o 9 procent a dodává, že nová verze prohlížeče je údajně zhruba o 30 procent rychlejší než konkurenční aplikace. Internet Explorer by také měl být plně kompatibilní se standardem HTML5, který například umožňuje přehrávat vložená videa bez nutnosti instalace přídavných modulů.

Na zvýšení rychlosti se podílí přesun grafických operací z hlavního procesoru na grafický nebo předvídání další aktivity a předběžné načítání a formátování obsahu ještě předtím, než uživatel klikne na odkaz. Podobné techniky již využívají i další prohlížeče, nejvíce asi Google Chrome.

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře