Microsoft vydal verzi SmartGlass pro iOS

Rozšíření herní konzole Xbox mohou kromě uživatelů smartphonů s OS Windows Phone a Android získat i majitelé iPhonů, iPadů a iPodů Touch.


xbox-smartglass-iosMobilní aplikace umožňuje vytvořit z chytrého telefonu nebo tabletu druhou obrazovku Xboxu, která může sloužit k procházení konzolí, práci s obsahem služby Xbox Live a přehrávání videa nebo hudby. Podle informací z Microsoftu verze pro iOS prozatím nepodporuje všechny funkce, společnost nicméně pracuje na jejich průběžném doplňování. Tato aplikace umožňuje sledování multimediálního obsahu z konzole Xbox jak v konzoli samotné, tak v přenosném přístroji.

Díky aplikaci Xbox SmartGlass mohou uživatelé propojit svou konzoli Xbox a notebookem, tabletem nebo smartphonem a rozšířit tak dostupný obsah nebo vzájemně ovládat jedno zařízení pomocí druhého. „Hry, filmy a hudba – s tím vším mohou zákazníci pracovat v různých zařízeních,“ oznámil Yusuf Mehdi, ředitel pro marketing a strategické plánování dceřiné společnosti Microsoft Interactive Entertainment.

Microsoft nyní rozšířil nabídku obsahu Xbox Live o více než 200 000 záznamů televizních pořadů a filmů a zhruba 30 milionů hudebních skladeb, které dříve nabízel v rámci ukončeného projektu Zune. Tento obsah však není prozatím pro zákazníky v ČR k dispozici.Komentáře