Microsoft vydal zatím největší balík pravidelných záplat na svoje produkty

Jak jsme informovali v minulém týdnu, Microsoft včera vydal zatím historicky největší balík bezpečnostních záplat pro svoje produkty, včetně prvních oprav pro finální Windows 7.


Konkrétně jsou opravy určeny pro operační systémy Windows, dále pro prohlížeč Internet Explorer, kancelářský balíček Office, SQL Server, Visual Studio či pro bezpečnostní produkt Forefront.

Ze 13 chystaných záplat je 8 označeno jako kritických, což je nejvyšší úroveň na čtyřstupňové škále Microsoftu. Co se týká celkového počtu záplat, zatím bylo nejvyšší číslo 12, kterého Microsoft dosáhl v únoru 2007 a pak před rokem v říjnu 2008.

Podle Andrewa Stormse, ředitele bezpečnostních operací ve společnosti nCircle Network Security, patří mezi nejdůležitější uvolněné aktualizace záplaty pro SQL Server, Visual Studio a pro Internet Explorer. Co se týká Windows 7, které ještě ani nejsou oficiálně na trhu, z celkových 13 oprav je i pro ně určeno 5 záplat, neboť řada uživatelů hlavně z firemní oblasti, která má přístup k velkoobjemovým licencím, jej již testuje.Komentáře