Microsoft vylepšil správu cloudů i koncových zařízení, chce nabídnout jednotnou platformu

Řešení, která firmám umožní efektivně spravovat služby hybridního cloudu spolu se širokou škálou odpovídajících klientských zařízení,představil Microsoft.


Cílem výrobce je nabídnout konzistentní platformu napříč datovými centry zákazníků, i poskytovatelů služeb a veřejným cloudem Windows Azure.

Aktualizace Service Pack 1 pro řešení System Center 2012 ve spojení s Windows Server 2012 umožní vybudovat automatizované prostředí hybridního cloudu a využívat možnosti, jako je škálovatelné multiklientské řešení, softwarově definované síťování nebo virtualizace úložišť.

S inovovaným řešením System Center budou organizace moci centralizovaně spravovat cloudové aplikace a infrastrukturu provozované ve vlastním datacentru, u poskytovatelů hostingových služeb nebo ve Windows Azure. Integrace prostředků od poskytovatelů služeb přímo do centralizovaného prostředí správy rozšiřuje organizacím možnosti pružně reagovat na aktuální obchodní potřeby.

Nově jsou také nově k dispozici služby Windows Azure pro prostředí Windows Server, které mohou poskytovatelé hostingu provozovat na své infrastruktuře Windows Server 2012,
a zajišťovat tak vysoce škálovatelné webové stránky a služby hostingu virtualizovaných strojů.

Pro poskytovatele hostingových služeb bylo také v rámci řešení System Center 2012 SP1 uvolněno rozhraní Service Provider Foundation API, které poskytne zákazníkům možnost správy hostované infrastruktury nebo aplikací z prostředí vlastních management nástrojů.

Nové verze se dočkala i služba Windows Intune a byl uvolněn Service Pack 1 pro System Center 2012 Configuration Manager. S pomocí těchto služeb a nástrojů mohou podnikoví zákazníci za použití jediného rozhraní zajistit správu celé škály stolních počítačů, notebooků či mobilních zařízení, a zajistit tak produktivitu zaměstnanců přístupem k firemním aplikacím a datům kdekoli a na jakémkoli zařízení.

V rámci sjednoceného řešení poskytují služby Windows Intune a System Center Configuration Manager vhodný způsob, jak efektivně spravovat a zabezpečit novou generaci výkonných počítačů s Windows 8, tabletů s Windows RT, telefonů s Windows Phone, ale i celou řadu dalších platforem používaných v organizacích, jako jsou iOS zařízení a Android zařízení.

Nově umožňuje jedna uživatelská licence Windows Intune spravovat až pět různých zařízení uživatele. Lze si také vybrat mezi verzí služby Windows Intune, jejíž součástí je upgrade na Windows Enterprise, nebo Windows Intune zahrnující jen nástroje pro správu a zabezpečení zařízení pomocí cloudu.Komentáře