Microsoft založil dceřinou společnost pro open source

Nový subjekt dostal název Microsoft Open Technologies má spolupracovat s komunitou open source a má pomoci překlenout propast mezi společností Microsoft a světem svobodného softwaru.

Microsoft založil dceřinou společnost pro open source


Hlavním úkolem dceřinné společnosti, která byla založena ve čtvrtek, je zlepšit napojení Microsoftu na otevřené standardy a otevřený kód. „Nová dceřinná společnost poskytne nový způsob zapojení naší společnosti podstatně jasněji vymezeným způsobem. Tato nová firma bude fungovat jako styčný bod mezi proprietárním procesem vývoje Microsoftu a aktivitami společnosti na poli otevřených standardů a svobodného softwaru,“ vysvětlil Jean Paoli, který přestoupil do funkce prezidenta nového podniku z pozice generálního manažera Microsoftu pro interoperabilitu.

„Díky tomuto uspořádání bude možno snáze a rychleji vyvíjet a zveřejňovat otevřený kód, zapojovat se do probíhajících aktivit v této oblasti a přijímat změny kódu z komunity. Postupně se budeme snažit přecházet na otevřené standardy a do světa open source,“ napsal Paoli v blogovém příspěvku zveřejněném ve čtvrtek.

Paoli dále připomněl, že Microsoft již podporuje nadaci OuterCurve, kterou původně založil pod názvem CodePlex. Společnost také spolupracuje s nadací Apache Software Foundation a mnoha standardizačními organizacemi. Společnost podle něj využívá platformy jako Hadoop, MongoDB nebo Drupal. Microsoft také zmírňuje svůj postoj k Linuxu, který z počátku kritizoval a obviňoval z porušování jeho patentů. Nyní je jedním z významných přispěvatelů do kódu jádra Linuxu.

Úvodní foto: © kentoh - Fotolia.com


Komentáře