Middleware od IBM sám analyzuje data ze síťových senzorů

Middleware, který dokáže sbírat informace z různých síťových senzorů, tato data analyzovat podle výsledku je posílat na odpovídající podnikové aplikace, jež mohou podle nich činit různá rozhodnutí, představila společnost IBM.


Nově koncipovaný podukt WebSphere Sensor Events podle výrobce organizacím pomůže využívat data z instalovaných senzorů mnohem efektivnějším způsobem - pro zájemce má IBM připraveny různé typy vzorových instalací ve výrobních podnicích či kancelářských komplexech.
„WebSphere Sensor Events má v sobě implementován nástroj pro interpretaci dat a je také schopen tyto informace předpřipravit pro zpracování v řešeních typu Smart Analytics System. Je schopen posílat data i aplikacím třetích výrobců, jako jsou enterprise resource planning (ERP) či customer relationship management (CRM)," říká Brian Dalgetty, šéf divize senzorických systémů v IBM.
Dosud software WebSphere Sensor Events přitom sloužil pouze pro sběr a filtrování dat ze senzorů. Nově jsou do něj přidány technologie CEP (complex event processing), již získala akvizicí firmy AptSoft, a také funkce BPEM (business process and events management) dostupné dosud v řešeních WebSphere a Tivoli. Například CEP dokáže analyzovat rozsáhlé objemy informací v reálném čase a zachytit údálosti, jež mohou mít nějaký zásadnější vliv na podnikatelské aktivity provozovatele - třeba podvodné transakce.
V současnosti je v podnikové infrastruktuře obvykle nainstalovány především senzory využívajíc technologii RFID (radio frequency identification), jež se často přidávají ke zboží kvůli sledování jejich polohy a pohybu, nebo jsou umístěny ve firemních PC či pevných discích.
Nové typy senzorů pak představují například tzv. thermometry nebo měřiče spotřeby elektrické energie, jež mohou v on-line režimu aktivovat různé akce či podávat případná varování. Moderními jsou i senzory s implementovaným GPS modulem.
WebSphere Sensor Events je v současnosti dostupný pro platformy Microsoft Windows, SuSE Linux a Red Hat Linux, a to za cenu od 20 do 150 tisíc dolarů (za nelimitovanou variantu).Komentáře