Migraci pracovních úloh Solarisu 10 z fyzických na virtuální počítače umožní novinka od Novellu

Novou verzi nástroje PlateSpin Migrate, která podporuje migraci pracovních úloh v operačním systému Sun Solaris 10 z fyzických počítačů na virtuální, představila firma Novell.


Produkt pro správu pracovních úloh umožňuje správcům datových center přesouvat pracovní úlohy odkudkoli kamkoli: mezi fyzickými počítači, instalačními snímky, virtuálními počítači a prostředími cloud.
PlateSpin Migrate 8.1 pro migraci pracovních úloh podporuje technologii Solaris Containers, takže dává zákazníkům možnost migrovat pracovní úlohy z fyzických na virtuální prostředí. Další z novinek je podpora nedávno vydané nové generace systému Novell SUSE Linux Enterprise 11. PlateSpin Migrate 8.1 dále nově podporuje Windows 2008 a Windows Vista. PlateSpin Migrate tak podle výrobce nabízí nejširší podporu operačních systémů, hypervisorů a hardwarových platforem v heterogenním datovém centru.
„Očekáváme, že PlateSpin Migrate 8.1 zákazníkům ještě více usnadní využití možností a všestrannosti technologie Solaris Containers," řekl Jim McHugh, viceprezident marketingu softwaru pro datové centrum ve společnosti Sun. „Migrace fyzických na virtuální instalace pomocí nástroje PlateSpin Migrate 8.1 rovněž omezí na minimum riziko vnesení chyb do nových konfigurací a urychlí dokončování projektů virtualizace."
PlateSpin Migrate 8.1 umožňuje snadno migrovat pracovní úlohy mezi fyzickými servery, archivy instalačních snímků a virtuálními hostiteli. PlateSpin Migrate rovněž nabízí vylepšení výkonu pro migrace kritických pracovních úloh, při kterých větší měrou využívá technologii blokového přenosu. Ta přenáší pouze změněné části souborů. Tato inovace zkracuje dobu, kdy jsou servery v průběhu migrace mimo provoz, a zvyšuje výkon migrace, zvlášť po pomalejších a dražších linkách WAN.Komentáře