Mio představuje svoji „top navigaci“ Moov S568FT

Společnost Mio uvádí na český trh nový model řady S. Po S505 a S555 jde o osobní navigaci s označením S568FT. Od dříve uvedených modelů se na první pohled liší designem kombinujícím sklo a kov. Navigačním softwarem je Mio Spirit, stejně jako u ostatních aktuálních modelů Mio.


Tělo navigace S568FT (na fotografii) se v řadě S odlišuje především designovým zpracováním. Matné kovové tělo doplňuje lesklý plochý displej, který je v rovině s okrajem okolního rámečku, a tvoří tak kompaktní celek. Samotný dotykový displej má úlopříčku o velikosti 4,7“ a oproti klasickým displejům s matným povrchem disponuje živějšími barvami a vyšším kontrastem. Zobrazení TruMap nabídne podle výrobce srozumitelnější mapy, které již nejsou zakryty dalšími informacemi, takže přehled o své poloze a okolí uživatel získá na první pohled. Při odbočování či na sjezdu z dálnice pak ocení detailní navádění pro řazení v jízdních pruzích. Snížit náklady na pohonné hmoty má pomoci funkce výpočtu ekonomické trasy, jež bere v úvahu průjezd světelnými křižovatkami a zatáčkami a omezit tak počet zbytečných zastavení, brzdění a rozjezdů. Moov S568FT také obsahuje přijímač dopravních informací RDS-TMC s vestavěnou anténou, čímž odpadá nutnost instalace dalších antén na čelní sklo automobilu.

Mio Moov S568FT disponuje řadou funkcí, které nabízí Mio Spirit. Umí například vyhledávat body zájmu (POI) podle klíčových slov na jednom řádku, podobně jako se vyhledává na internetu. Uživatel může také využít Explore Mode a vyhledat POI v okolí určité pozice. Bližší informace mu pak podá integrovaný cestovní průvodce obsahující základní informace o historii, otevíracích dobách či kontaktech u bodů zájmu v hlavních městech Evropy včetně Prahy.

Model S568FT dále nabízí několik nestandardních funkcí, jako je zobrazení významných budov v perfektní trojrozměrné grafice pro snadnější orientaci, Bluetooth bezdrátovou technologii pro hands-free a datové hovory, MP3 přehrávač a FM vysílač, který umožní přehrávání písniček prostřednictvím audiosystému v autě. Po připojení na internet mohou tyto modely vyhledávat POI také přímo prostřednictvím služby Google, která je značným rozšířením pro předinstalovanou databázi POI.

Nově uvedené modely řady S v sobě ukrývají aktuální mapové podklady 44 evropských zemí. Mio navíc již od loňského uvedení řady Moov garantuje ke každé nové navigaci bezplatné aktualizace map po dobu jednoho roku od její aktivace. Stejná záruka platí rovněž pro řadu S. Zároveň je možné ke všem novým zařízením získat pojištění proti krádeži nebo zničení na dobu jednoho roku.Komentáře