Mobilní aplikace na jakýkoliv chytrý telefon

Řešení, která firmám usnadní přechod na mobilní varianty jejich aplikací a zlepší využití cloudových technologií, představil Citrix. Jde například o nové verze produktů XenDesktop, XenMobile či ShareFile.

Mobilní aplikace na jakýkoliv chytrý telefon


Prvně jmenované řešení ve verzi 7 nabízí virtualizaci desktopů i samotných aplikací a ty může doručovat jako službu na libovolné mobilní zařízení. XenDesktop 7 podle výrobce staví na nové architektuře v cloudovém stylu a je jednoduchý na implementaci, správu a podporu. Díky nové technologii HDX Mobile mohou jakékoliv programy pro Windows fungovat na mobilních zařízeních intuitivně a transparentně, což zaručuje kladnou uživatelskou zkušenost.

Nové řešení XenMobile Enterprise Edition zase kombinuje správu mobilního zařízení, aplikací a dat, sjednocený podnikový app store, aplikace pro produktivitu Worx Mobile a živou podporu „jedním dotykem“ do jednoho komplexního řešení pro dodávku mobilních služeb firmám.

Zmíněné sada Worx Mobile zahrnuje WorxMail pro bezpečný e-mail, kalendář a kontakty, WorxWeb pro bezpečné prohlížení webu a řešení ShareFile pro zabezpečené sdílení, synchronizaci a editaci dokumentů.

Mezi další mobilní „Worx“ aplikace od Citrixu patří GoToMeeting pro jednoduché on-line schůzky, GoToMyPC pro bezpečný vzdálený přístup k počítačům a Macům a také Podio pro týmovou spolupráci na jakémkoliv mobilním zařízení.

Do mobilního app storu vybudovaného pro XenMobile bude prý přispívat 60 významných hráčů v oblasti mobility.

Co se týče zabezpečení, nabízí Citrix tzv. konektory ShareFile StorageZone. Ty zlepšují práci se systémem ShareFile, a to včetně přidané podpory pro Microsoft SharePoint a síťové disky, což podnikům pomáhá zajišťovat bezpečný mobilní přístup k datům za korporátním firewallem.

ShareFile také obsahuje nový vestavěný editor mobilního obsahu, který nyní podporuje standardní funkce SharePoint jako ověření, editaci a přihlášení z mobilních zařízení.

Nové možnosti StorageZone spolu s Microsoft Windows Azure nabízí IT oddělením vyšší flexibilitu ukládání dat v hostovaných datových centrech Microsoftu, tedy mimo cloudy spravované Citrixem či on-premise v rámci jejich vlastních datových center.

Úvodní foto: © vladgrin - Fotolia.com


Komentáře