Mobilní placení pomocí HCE poprvé zavádí česká banka

Podle svých slov jako první je v České republice zavede platby mobilními zařízeními prostřednictvím technologie HCE (Host Card Emulation) Komerční banka.

Mobilní placení pomocí HCE poprvé zavádí česká banka


Během několika měsíců spustí na domácím trhu Komerční banka ve spolupráci s asociací Visa Europe zcela nový druh mobilních bezkontaktních plateb. Ty využívají technologie HCE umožňující platby prostřednictvím emulované platební karty, která je bezpečně uložena v prostředí banky a mobilní zařízení k ní pouze vzdáleně přistupuje.

Držitel platební karty si podle KB stáhne z Google Play aplikaci Mobilní banka, přes kterou si jednoduše zažádá o bezkontaktní platební kartu do mobilu. Po obdržení platební karty do mobilu následuje aktivační proces, který je intuitivní a kdokoliv ho zvládne během pár minut.

Velkou výhodou prý je, že zájemce o mobilní placení nemusí žádat o novou NFC SIM kartu od mobilního operátora, nebo dokupovat jakákoliv přídavná zařízení k mobilnímu telefonu.

Platba mobilem je založená na stejné technologii jako platba bezkontaktní kartou, a proto je možné platit na všech existujících bezkontaktních terminálech.

Tato platební funkce je založená na nové službě společnosti Visa, která umožňuje technologickým partnerům rozšiřovat dostupnost plateb v nových chytrých zařízeních, jako jsou mobily, tablety nebo hodinky.


Úvodní foto: Fotolia


Komentáře