Mobilní prohlížeč Fennec už i pro Windows Mobile

Společnost Mozilla tento týden vypustila verzi 0.11 svého mobilního prohlížeče Fennec i pro přístroje HTC Touch Pro s operačním systémem Windows Mobile.


HTC Touch Pro byl jako zástupce pro testování prohlížeče Fennec vybrán pravděpodobně pro svoji plnohodnotnou QWERTY klávesnici a VGA displej, které usnadní testování, ale v dalších verzích by měl být k dispozici i pro další zařízení postavená na této platformě. Surfování na HTC Touch Pro jsme věnovali nedávno samostatný článek, kde detailně probíráme možnosti tohoto přístroje pro práci na internetu.

Zatím se stále jedná o ranou testovací verzi, přičemž první alfaverze prohlížeče Fennec přišla v říjnu loňského roku a druhá pak v prosinci. Ty však nebyly k dispozici pro smartphony a PDA s operačním systémem Windows mobile, ale jen pro platformu OS2008 maemo, kterou lze najít u tabletů Nokia a následně pak pro Windows, Mac OS a Linux - pro tyto systémy ovšem hlavně pro ukázku možností a představení vývojářům doplňků a rozšíření, kteří nemají OS2008 k dispozici či nechtějí využívat emulátor, než pro reálné využití.

Fennec by se měl na smartphonech stát konkurentem Opery Mobile (se kterou je např. zmíněný HTC Touch Pro standardně dodáván) a využívá podobně jako Firefox 3.1 poslední verzi enginu Gecko. Jeho ovládání je však výrazně změněno, aby odpovídalo možnostem smartphonů a také dokáže škálovat velikost zobrazeného obsahu.

Instalační soubor prohlížeče Fennec ve verzi 0.11 pro Windows Mobile najdete spolu s první a druhou alfa verzí pro Windows, Linux a Mac OS na ftp serveru Mozilly.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.