Mobilní síť U:fona dnes zaznamenala obrovský výpadek

Čtvrtý mobilní operátor U:fon informoval o dnešním výpadku ve své síti, který způsobil nedostupnost služeb v celých Čechách.


Konkrétně jde o to, že v dnešních ranních hodinách byl naplánován softwarový upgrade na síťových prvcích za účelem rozšíření funkcí hlasových a datových služeb. V procesu nasazování změn však údajně došlo k neočekávaným problémům a U:fonovy služby  nejsou v Čechách od brzkého rána dostupné. Dostupnost služeb na Moravě zůstala nezměněná. Tento výpadek sítě je prý prvním závažným výpadkem za celou dobu od vstupu U:fona na trh.

„Identifikovali jsme příčinu problému a právě jsme v procesu postupného obnovování funkčnosti našich služeb po celém území Čech. Ty budou opět dostupné během dnešního odpoledne. Podobný výpadek, který čas od času postihne každého mobilního operátora, je velice nepříjemný. Omlouváme se tímto všem postiženým zákazníkům za způsobené problémy a v nejbližší době je samozřejmě budeme kompenzovat.  Budeme Vás okamžitě informovat, jakmile dojde k úplnému obnovení dostupnosti služeb“, říká k situaci Peter Hall, generální ředitel společnosti Mobilkom, provozující mobilního operátora U:fon.Komentáře