Mobilní tisk bez jakéhokoliv nastavování představily Samsung a HP

Tisknout na stovkách tiskáren HP Inkjet a LaserJet, aniž by se muselo cokoliv nastavovat nebo instalovat, umožňuje nové řešení, které představily firmy Samsung a HP.

Mobilní tisk bez jakéhokoliv nastavování představily Samsung a HP


V první fázi je vestavěná aplikace dostupná na modelech Samsung Galaxy S4, další verze mobilů budou následovat.

Uživatel nejprve vyberte dokument, fotografie nebo webovou stránku, kterou chce vytisknout, pak zvolí tiskárnu (buď prostřednictvím Wi-Fi sítě nebo napřímo), a nakonec stiskne samostatné tlačítko pro tisk. Aplikace nabízí i další možnosti pro pohodlný mobilní tisk zahrnující např. volbu počtu kopií, formátu, orientace a typu papíru, barevného režimu, oboustranného tisku či náhledu na tiskovou frontu – statut dokončení jednotlivých tiskových úloh.

Na rozdíl od jiných aplikací pro mobilní tisk na trhu novinka podle výrobce nevyžaduje žádná nastavení, nástroje, ovladače nebo konfiguraci sítě v telefonu, takže mobilní tisk může probíhat okamžitě.

Kromě toho představuje prý nová tisková aplikace jedno z mála řešení, které umožňuje provádět vysoce sofistikované nastavení tiskárny a rozšiřujících možností tisku, jako například oboustranného tisku, volbu barevnosti, orientace či typu papíru.

Samostatné tlačítko pro tisk prostřednictvím nové aplikace bude dostupné v nabídce řady aplikací vestavěných ve smartphonech Samsung, např. emailového klienta, prohlížeče webu, galerie fotografií, kontaktů, poznámkového bloku či kancelářského balíku Polaris Office.

Nová aplikace pro mobilní tisk se poprvé objeví v nejnovější verzi smartphonu Samsung Galaxy S 4, později během letošního roku bude formou upgradu firmwaru dostupná také v chytrých telefonech Samsung Galaxy S III a Note II, a to zcela zdarma.

Úvodní foto: © vetkit - Fotolia.com


Komentáře