Mobilní verze ICQ je nově k dispozici také jako Java aplikace

Společnost ICQ oznámila dostupnost svého komunikátoru ICQ pro mobilní telefony postaveného na platformě Java.


Uvedením mobilní aplikace ICQ pro mobilní telefony postavené na platformě Java rozšiřuje ICQ dostupnost mobilního instant messagingu (IM) i na telefony Nokia a Sony Ericsson a další javovské přístroje, přičemž doposud byla ICQ dostupná na platformách iPhone, iPod Touch, BlackBerry a Windows Mobile. Do budoucna je plánováno uvedení také pro platformy Android a Symbian.

ICQ poskytuje uživatelům s mobilními zařízeními na platformě Java neomezený přístup k ICQ funkcím - aktualizace jejich stavového okna na cestách a správu seznamu kontaktů. V závislosti na jejich mobilním datovém tarifu mohou mobilní uživatelé ICQ využívat i finančních úspor přechodem na mobilní IM namísto tradičních SMS.

ICQ aplikace pro mobilní telefony podporující Java (J2ME) a Windows Mobile jsou k dispozici zdarma a lze je stáhnout ze stránek výrobce. ICQ pro iPhone a iPod Touch je volně ke stažení na Apple Store, ICQ, pro BlackBerry aplikace je k dispozici v prodejně BlackBerry Apps.

Nová ICQ aplikace pro telefony s podporou Java je ihned k dispozici v anglickém, německém, ruském, českém a hebrejském jazyce.Komentáře