Monitoring IT od GFI nabízí nově i podporu pro linuxové systémy

Řešení GFI MAX RemoteManagement (dříve jen GFI MAX) nově nabízí možnost monitorovat také systémy běžící na Linuxu.


Nabídka sledování linuxových systémů podle výrobce umožní nahradit nynější složitější a nákladnější systémy pro monitorování využívané ke správě linuxových systémů.

„Investovali jsme do vývojového programu rozšíření funkcionality GFI MAX RemoteManagement o podporu Linuxu a prvním výsledkem je série předdefinovaných SNMP testů s cílem monitorovat klíčové parametry linuxových systémů, jako jsou procesory, paměť, místo na disku a procesy. Budeme pokračovat v dalším vývoji i během první poloviny roku 2010 v oblasti plného linuxového agenta. Ten nám umožní poskytnout hlubší a komplexnější podporu linuxových systémů. Vedle toho budeme spolupracovat s našimi zákazníky na vytvoření souboru funkcionalit, které budou poté nabízeny celému trhu,“ řekl Alistair Forbes, technický ředitel pro řešení GFI MAX.

Monitorování linuxových systémů znamená pro poskytovatele řízených služeb možnost uceleného pohledu na infrastrukturu zákazníků – jak na systémy Windows, tak i na ostatní systémy (Linux/Mac). S využitím intuitivního řídícího panelu GFI MAX mohou uživatelé rozšířit monitorování o linuxové zátěžové testy, procesy, CPU, disky, paměti a další sledovaná zařízení.Komentáře