Chcete-li získat přístup k tomuto přehledu, klikněte na ikonu štítu v adresním řádku – úplně vlevo v rámci tohoto řádku – a poté z rozbalovací nabídky vyberte možnost Zobrazit zprávu. Nebo napište do adresního řádku about:protections a stiskem klávesy Enter vyvolejte report.
Mozilla má při propagování této funkce postranní motivy. Čím více jsou uživatelé ohromeni celkovými čísly přehledu – zejména počtem blokovaných trackerů, souborů cookie i obsahu – tím je pravděpodobnější, že zůstanou u Firefoxu a navíc jej doporučí ostatním.
Firefox se sice poslední dva měsíce v boji za vyšší uživatelský podíl sice držel, nicméně i tak nyní drží méně než devět procent. Mozilla tak vylepšuje oblast soukromí u svého prohlížeče, zejména pak ETP, aby přilákala nové uživatele (nebo znovuzískala ty, kteří ji opustili), takže je vlastně vcelku překvapivé, že s přehledy, ve kterých vyzdvihuje svoje úspěchy, přišla až nyní.
Během léta pak Mozilla začala předvádět správce hesel Lockwise integrovaného v nedokončené předběžné verzi Firefoxu 70. Ve stejném náhledu Mozilla předvedl, jak Lockwise funguje, společně s již dostupným Firefox Monitorem, službou, která poskytuje varování těm uživatelům, jejichž hesla unikla na veřejnost v rámci známého hacku.
Úplná verze Firefoxu pak oba prvky – správce hesel Lockwise i nástroj upozorňující na uniklá hesla Monitor – vkládá do rukou všech uživatelů. A téměř v takové formě, v jaké byly vykresleny dříve.