Mozilla vydala Firefox 3.6 RC2, ten se možná stane již finální verzí

Společnost Mozilla na začátku tohoto týdne uvolnila novou Release Candidate verzi open source prohlížeče Firefox. Ta se možná stane současně již i verzí finální.


Firefox 3.6 RC2 opravuje chyby nalezené ve verzi RC1 o které se již spekulovalo, že by mohla být jedinou v této fázi vývoje a že již začátkem tohoto týdne bychom se mohli dočkat finálního produktu. Místo toho koncem minulého týdne Mike Beltzner, ředitel Firefoxu, přiznal, že ve verzi RC1 bylo objeveno několik chyb, které znemožňují dokončit vývoj a je nutné ve fázi Release Candidate ještě pokračovat. V každém případě fáze RC u Mozilly probíhá velmi rychle, neboť u Firefox 3.5 byla finální verze k dispozici 10 dnů po uvolnění první RC, u Firefoxu 3.0 to bylo 13 dní.

Firefox 3.6 RC podle Beltznera testuje asi milion lidí a je nyní otázkou, zda bude objeven ještě nějaký závažný nedostatek, kvůli kterému by bylo nutno vydávat i RC3 a nebo již bude možné tuto verzi označit za finální. Aktualizace ze starší verze je možné provést pomocí funkce "Zkontrolovat aktualizace" či navštívit stránku Mozilly http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-beta.html věnovanou ještě nehotovým produktům.Komentáře