Možnosti správy úložišť NAS rozšířila firma Synology, třeba o pokročilý thin provisioning

Nový správní systém pro NAS servery Synology (podporovány jsou úložiště od modelové řady 2007) představila firma Kobe. Nabízí mimo jiné vylepšenou podporu pro thin provisioning, dohledové funkce či pro mobilní zařízení jako třeba iPad.


DiskStation Manager 3.1 je plně lokalizován do češtiny a podle výrobce přináší:

  • Efektivnější správa – Díky možnosti vytvořit více svazků v jednom poli RAID mohou uživatelé dynamicky rozšiřovat velikost svazku a efektivně spravovat úložiště. Sdílení tisku, faxování a skenování u multifunkčních tiskáren zvyšuje efektivitu řady činností.
    Vylepšený Prohlížeč souborů nabízí indexaci názvů souborů, rozšířené hledání a možnost zobrazení náhledu dokumentů, obrázků nebo videozáznamů, aby bylo hledání ještě rychlejší. Systém přináší i vylepšení podpory iSCSI LUN a Thin Provisioning s dynamickou alokací místa.
  • Lepší dostupnost dat – Pole Synology Hybrid RAID podporuje redundanci disků. Funkce Synchronizace sdílených složek umožňuje uživatelům synchronizovat určité složky v jedné stanici DiskStation s jinou stanicí, a to v reálném čase. Uživatelé mohou bezproblémově sdílet dokumenty a v případě selhání hardwaru budou mít okamžitě k dispozici záložní stanici DiskStation. Další úroveň ochrany nyní nabízí zálohování sdílené složky do více umístění. Podpora seznamu Windows ACL umožňuje obnovení dat spolu s předem nakonfigurovaným nastavením přístupových oprávnění.
  • Rozšíření možností mobilních zařízení včetně přístroje iPad – Nyní jsou k dispozici tři nativní aplikace pro iPad – DS cam, DS photo+ a DS audio – které nabízejí intuitivní ovládání. Podpora technologie AirPrint umožňuje uživatelům bezdrátově tisknout dokumenty z přístrojů iPhone a iPad na jakékoli tiskárně, která podporuje technologii AirPrint a která je připojena ke stanici DiskStation. A nová aplikace DS file umožňuje uživatelům přístroje iPhone stahovat dokumenty ze stanice DiskStation a také je do stanice odesílat.
  • Větší multimediální zábava – Stanice Download Station nejenže podporuje vyhledávání požadovaných souborů a kanálů RSS, ale také umožňuje uživatelům zobrazit náhled a vybrat soubory při spuštění torrentu. Audio Station nabízí ekvalizér, mini přehrávač, osobní seznamy stop a upravitelné značky ID3. Stanice Photo Station zase umožňuje každému uživatelskému účtu hostovat vlastní fotoalbum a blog a podporuje sdílení fotografií přes facebook, twitter a Plurk.
  • Ještě sofistikovanější monitoring – Stanici Surveillance Station 5 lze provozovat v prohlížecích Internet Explorer, Firefox a Chrome. Aktuálně je podporováno více než 780 IP kamer od 37 výrobců a univerzální podpora podpora ONVIF a PSIA kamer. Pomocí funkce Inteligentní hledání mohou uživatelé najít pohyby, chybějící a cizí předměty, zakrytí kamery nebo ztrátu zaostření a také upravit kvalitu obrazu pro detailní záběry.


Komentáře