Muzejní noc ve znamení přetíženého webu

V sobotu 11. června se koná v Praze další z muzejních nocí. Stránky akce jsou ovšem již nyní, hodinu před oficiálním zahájením, přetížené a nenabíhají buď vůbec, a nebo jen velmi pomalu.


Kdo tedy nechal hledání informací o muzeích, galeriích a dalších objektech zpřístupněných zdarma v rámci letošní muzejní noci, pravděpodobně se mu již nyní nepodaří dohledat vše, co potřebuje. Provozovatel webu www.prazskamuzejninoc.cz tak tedy zjevně podcenil počet zájemců o tuto akci a díky tomu došlo ke kompletnímu přetížení serveru (viz screenshot níže), který způsobil podobný efekt, jako tzv. DoS útoky (denial of service), jejichž důsledkem je pak nedostupnost služeb. Zda provozovatel web muzejní noci během dnešního večera zprovozní není jasné.

V roce 2008 nastala podobná situace v souvislosti s Dny evropského dědictví, kdy nedostatečně zabezpečený server napadli před začátkem akce hackeři a smazali všechny informace, které zde byly zveřejněny. Více viz článek Aktuálně: Dny evropského dědictví pod útokem hackerů.

 

Přetížený web Pražské muzejní noci hodinu před zahájením akce.Komentáře