MWC 2016: Acer odhalil smartphony Liquid Z630

Acer představil výkonnější verzi svého smartphonu Liquid Z630 uvedeného v září na veletrhu IFA. Jde o Liquid Z630S s větším množstvím paměti, větším úložištěm i vyšším výpočetním výkonem. Může se také pochlubit elegantním zahnutým šasi, modernizovanými fotoaparáty, objektivy s širokými úhly záběru a vylepšeným audiem.

MWC 2016: Acer odhalil smartphony Liquid Z630Zajímavostí mobilu je filtr Acer BluelightShield, který řídí intenzitu modrého světla, jemuž je uživatel vystaven, nebo funkce DTS Studio Sound přinášející zvuk pro hudbu i filmy. Fandové fotografování ocení zcela nezávislé nastavení expozice a ostření nebo funkci Bright Magic, která má podle výrobce zajistiti, že budou jejich autoportréty vždy jasné a zřetelné.

Mezi ostatní uživatelské funkce patří uživatelské rozhraní Acer QuickMode, které nabízí tři přizpůsobitelné možnosti rozvržení určené pro specifické skupiny uživatelů – standardní režim (Standard Mode) pro ty, kteří jsou s chytrými telefony již obeznámeni, snadný režim (Easy Mode) pro uživatele, kteří se teprve učí a základní režim (Basic Mode) nabízející celou řadu možností ochrany dětí. Kromě základního režimu nabízejí všechny telefony rozhraní Kids Center, chráněné prostředí s rodičovskou kontrolou.

S úhlopříčkou 5,5" je smartphone Liquid Z630S (rozměry 156,3 × 77,5 × 8,9 mm) osazený 64bitovým osmijádrovým procesorem MediaTek MT6753 s taktem 1,3 GHz a operačním systémem Android 5.1 a 3 GB operační paměti RAM. Baterie s kapacitou 4 000 mAh by měla nabídnout dlouhou výdrž po každém nabití.

Displej s HD rozlišením a technologiemi Zero Air Gap a IPS doplňuje 8Mpx přední fotoaparát s širokým záběrem (umožňuje nahrávání 1080p videa), stejně jako 8Mpx zadní fotoaparát s automatickým ostřením (také dokáže pořizovat 1080p videa). Mezi možnosti připojení patří LTE Cat4, Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0 LE.

Aktualizované uživatelské rozhraní Acer Liquid UI nabízí plovoucí aplikace „Float Apps“, které zabírají jen část obrazovky, takže uživatelé uvidí a mohou pracovat s ostatními aplikacemi nacházejícími se pod nimi. Tato funkce je k dispozici pro mapy, webový prohlížeč, poznámkový blok, kalendář a další aplikace společně s plovoucím volajícím „Float Caller“.

Acer Liquid Z630S je v oblasti EMEA k dispozici již nyní za ceny od 5990,-Kč/€219. 

Úvodní foto: Acer

Galerie


Komentáře