MWC 2016: Huawei MateBook, první zařízení 2v1 s OS Windows 10

Huawei představil na Mobile World Congress 2016 MateBook, zařízení 2v1 spojující výhody tabletu a notebooku. MateBook je vybaven šestou generací procesoru Intel Core série M, běží na operačním systému Windows 10 a disponuje pevným diskem 128/256/512 GB a 4/8GB operační pamětí v závislosti na verzi. Životnost baterie je až 9 hodin při plné zátěži, přičemž je možné ji zcela nabít za dvě a půl hodiny.

MWC 2016: Huawei MateBook, první zařízení 2v1 s OS Windows 10Huawei MateBook je přenosné zařízení, které spojuje mobilitu, výkon i design a umožňuje připojení v jakémkoliv okamžiku.

MateBook kombinuje větší mobilní telefon s výkonem a kapacitou notebooku. Tělo vyrobené z  kovu chrání zařízení při každodenním používání. Tenký profil a nízká hmotnost pouhých 640 gramů umožňuje zákazníkům vzít toto zařízení prakticky kamkoliv s sebou.

Obal na klávesnici je vyrobený z ekologického materiálu, měkké PU kůže a zaručuje klávesnici dlouhou životnost. Klávesy mají 1,5mm zdvih a údajně originálním designem minimalizují překlepy.

MateBook má 12palcový multi-touch displej s rozlišením 2160x1140 pixelů a pozorovací úhel 160 stupňů. Bude dostupný ve dvou barevných odstínech: grey a golden.

Lithiová baterie s výkonem 33,7 Wh umožňuje výdrž zařízení až 9 hodin práce, 9 hodin surfování na internetu a 29 hodin poslechu hudby. Zařízení je vybaveno speciální technologií pro úsporu energie. Na plné nabití baterie postačí dvě a půl hodiny času, už během hodiny je možné zařízení nabít až na 60 %.

MateBook běží na operačním systému Windows 10 a je poháněn šestou generací procesoru Intel Core M. Zařízení je rovněž vybaveno kancelářským balíkem Microsoft Office. MateBook nabízí 4/8 GB LP DDR3 paměti a kapacitu pevného disku 128/256/512 GB v závislosti na verzi. Zařízení při svém chodu nevydává takřka žádný hluk.

K ovládání slouží i stylus MatePen, který nabízí několik úrovní citlivosti a podporuje i grafické i matematické funkce. Může být dokonce použitý jako laserové ukazovátko, například při prezentacích.

Úvodní foto: Huawei

Galerie

Komentáře