MWC 2016: Unikátní kamerka Samsung Gear 360

Nejnovější kamera od společnosti Samsung umožňuje pořizovat 360° videa, ukládat je do mobilních zařízení Samsung Galaxy a nahrávat je na sociální sítě. Vlastní obsah lze použít i ve virtuální realitě s Gear VR.

MWC 2016: Unikátní kamerka Samsung Gear 360Samsung představil 360° kameru Samsung Gear 360, která je vybavena duálními objektivy s efektem rybího oka, přičemž oba mají 15megapixelové snímače. Uživatelům tak umožňují zachytit 360° videa ve vysokém rozlišení (3840x1920) a zároveň podporují 30megapixelové statické snímky.

Lze také pořizovat 180° širokoúhlá videa a obrázky s použitím pouze jedné strany objektivu. Kamera Gear 360 je připravena na kteroukoliv denní dobu. Objektiv Bright Lens F2.0 má zachytit snímky ve vysokém rozlišení i za zhoršených světelných podmínek, ve kterých je stále možné vytvářet i plně panoramatická videa.

Pokud se Gear 360 synchronizuje se smartphony Samsung, mohou uživatelé sledovat náhled nahrávaného obsahu v reálném čase. Kamera automaticky nabídne natočený obsah uživatelům k zobrazení a uložení ve smartphonu nebo ke sdílení přímo na sociální sítě včetně Google Street View.

Skutečný 360stupňový zážitek při sledování vlastního obsahu si uživatelé vychutnají s brýlemi pro virtuální realitu Samsung Gear VR. Všechny tyto funkce budou dostupné prostřednictvím specializované mobilní aplikace ke stažení z Galaxy Apps a Google Play. PC software pak nabídne rozšířené možnosti úprav obsahu.

Samsung Gear 360 je kompatibilní s vybranými smartphony Samsung včetně nejnovějších modelů Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge a Galaxy S6.

Samsung Gear 360 bude k dispozici od druhého pololetí 2016 ve vybraných zemích.

Úvodní foto: Samsung

Galerie

Komentáře