Na investice bude připraveno 150 milionů eur

Genesis Capital připravuje vznik nového fondu. Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) bude již šestým private equity fondem Genesis Capital za dobu více než dvacetileté existence. Zaměří se na růstové investice v segmentu malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku.

Na investice bude připraveno 150 milionů eur


„GPEF IV bude investovat do zavedených firem s významným růstovým potenciálem, typicky v situacích, kdy úspěšní zakladatelé zvažují vhodné nástupce, nebo hledají kapitál k podpoře růstu své firmy, její mezinárodní expanzi či investicím do inovací, a rovněž v situacích, kdy nadnárodní korporace opouštějí ze strategických nebo jiných vnitřních důvodů pro ně okrajové trhy či aktivity a prodávají svá aktiva,” říká Ondřej Vičar, řídící partner společnosti Genesis Capital Equity. Fond by měl mimo jiné investovat do podniků z oblasti informačních technologií.

Skupina Genesis Capital zůstává i v případě svého šestého fondu u investiční strategie, která se jí dlouhodobě osvědčila.

„Vhodné investiční příležitosti vyhledáváme na základě několika kritérií," vysvětluje Radan Hanzl, Partner společnosti Genesis Capital Equity. „Především musí jít o firmu, která má silný růstový potenciál a zároveň prokáže schopnost úspěšně identifikovat a realizovat rozvojové projekty. Za mimořádně důležitý prvek považujeme kompetentní a zkušený manažerský tým. Spoléháme na partnerství s manažery našich portfoliových společností. Obvykle do firmy investují s námi a podílejí se jak na jejím budoucím zhodnocení, tak na investičních rizicích,“ dodává.

Private equity fond v minulosti investoval či stále ještě drží podíl například v Datartu, JRC, Servodata nebo třeba Vltava.cz či předchůdci mobilního operátora Vodafone – v Oskarovi.

Úvodní foto: Fotolia © willibetz


Komentáře