Na náš trh míří další „superbezpečný“ telefon

GranitePhone, podle dodavatele vysoce zabezpečený mobilní telefon, uvedla na náš trh firma Satomar. Novinka zahrnuje systém Sikur, jenž běží nad Androidem a zajišťuje několikanásobné šifrování přenášených informací.

Na náš trh míří další „superbezpečný“ telefon


GranitePhone hardwarově představuje běžný mobilní telefon s podporou LTE, který je však vybaven speciálním operačním prostředím. Jako základ slouží upravený systém Android 5.1, na kterém běží prostředí Sikur OS.

Ten umožňuje komunikaci s jakýmkoli jiným telefonem, mobilním zařízením či počítačem stejně, jako každý jiný mobil. Jakmile však dojde k výměně informací mezi dvěma GranitePhony nebo mezi GranitePhonem a jiným přístrojem s řešením Sikur, posílaná data a hovory se vícenásobně šifrují.

Kromě použití šifrování AES s délkou klíče 256 bitů je použit také kódovací algoritmus RSA s délkou klíče 2 048 či 4 096 bitů a další hashovací funkce. Díky tomu jsou šifrovací procesy v různých úrovních komunikace podle výrobce zdvojnásobené až ztrojnásobené.

GranitePhone kvůli svému zaměření za ochranu uživatelů neumožnuje instalaci aplikací z obchodu Google Play. Obchod s aplikacemi totiž není vůbec součástí systému, který tak obsahuje pouze základní aplikace pro telefonování, e-mailovou komunikaci, SMS, webový prohlížeč, kalkulačku a speciální zabezpečený chat.

Dodavatel chystá přidat ještě mapy s navigací, hodiny, poznámky a kalendář, v další vlně pak prý i některé další aplikace.

Sikur je k dispozici pro Android od verze 4.0, iOS od verze 7.0  a také pro počítače s Windows. Po uplynutí 30denni zkušební verze je k dispozici ve dvou variantách.

Essential zajišťuje základní funkce zabezpečené skupinové komunikace s tím, že počet odeslaných šifrovaných zpráv je omezen na 15 měsíčně, stejně tak jako počet šifrovaných hovorů. Tato varianta je k dispozici za cenu 350 Kč, resp. 13 € měsíčně. Verzi Enterprice bez jakýchkoli omezení objemu šifrované komunikace je možné využívat za 490 Kč, resp. 18,5 € měsíčně.

Samotný přístroj GranitePhone se systémem Sikur je k dostání za cenu 29 990 Kč, resp. 1 110 eur  včetně DPH.

Úvodní foto: Satomar


Komentáře