Na síť LTE v Česku s USB modemem

První modem MF821D s rozhraním USB určený pro superrychlou síť LTE od firmy Telefónica nabízí v Česku ZTE. Může dosáhnout rychlosti až 100 Mb/s.


USB modem podporující mobilní síť nové generace – LTE – uvedla na náš trh firma ZTE. V nabídce jej nyní má operátor Telefónica, který zatím jediný zahájil provoz této sítě. LTE umožňuje rychlejší a zároveň ekonomičtější přenos dat než např. 3G sítě a postupně na ni přejdou všichni velcí mobilní operátoři. Pro přístup uživatelů na tuto síť je nutný standardně designovaný USB modem s podporou LTE.

MF821D je multirežimový USB modem určený pro mobilní sítě LTE-FDD, UMTS, EDGE a samozřejmě GSM. Standardní USB rozhraní 2.0 umožňuje každému uživateli připojit jej ke svému laptopu (notebooku) či stolnímu počítači a přenášet tak data o velkých objemech a velkou rychlostí.

USB modem pro LTE zahrnuje kromě funkcí mobilního internetu i funkci mobilního telefonu, a to SMS. Kombinuje tak mobilní komunikaci s internetem. Podporou datových a SMS služeb prostřednictvím mobilní telefonní sítě umožňuje komunikovat všem zákazníkům kdykoliv a kdekoliv.

„Jedním z hlavních důvodů rychlého rozvoje LTE sítí ve světě je velký nárůst objemu dat v mobilních sítích a snaha snižovat cenu přenosu těchto dat. LTE sítě poskytují od určitého bodu ekonomicky a výkonem mnohem výhodnější přenos dat, než 3G nebo 2G sítě,“ řekl k tomu Petr Kuboš, Terminal Sales Director ZTE Czech.

 

Technická specifikace USB modemu ZTE MF821D:

LTE pásma                   2600/1800/800 MHz

WCDMA pásma            900/2100 MHz

GSM pásma                  900/1800 MHz

Výklopné rozhraní         USB 2.0 HS, UICC

Podpora OS:                MS Windows XP, MS Vista

MS Windows 7 32 a 64 bit

Mac 10.5, 10.6, 10.7

Podpora MicroSD karet s kapacitou až 32 GB

Rozměry:                      87,3 x 29,5 x 14 mm

Váha:                           47 g

Napájení:                      přes USB

Externí anténa:             2x vstup

 

Přenosové rychlosti (max)

LTE-FDD:         100 Mbps DL; 50 Mbps UL

HSUPA:              5,76 Mbps UL

HSDPA:           42 Mbps DL

WCDMA PS:    384 kbps UL; 384 kbps DL                                * DL = download, UL = upload

 

Modem je k dispozici při pořízení s některým z tarifů LTE Mobilní internet (od 333 Kč měsíčně) od operátora Telefónica. Cena je pak 1 Kč a vratná kauce 1 000 Kč.Komentáře