Na strahovských kolejích proběhla další razie proti softwarovým pirátům

V rámci mezinárodní akce, která probíhá ve 14 zemích a jež má za cíl nalézt počítačové piráty, kteří šíří nelegální software a obsah, porušující autorská práva, vnikli včera kriminalisté na strahovské koleje.


Jednalo se o zásah v rámci akce, jenž probíhá pod názvem Scéna. Koleje na pražském Strahově, které patří ČVUT, přitom patří mezi místa, kde již podobná akce proběhla několikrát. Zda byli nějací piráti dopadeni a zda byly zabaveny konkrétní počítače s nelegálním softwarem, však zatím nebylo zveřejněno. Jedním z hlavních cílů bylo údajně strahovské housingové centrum.

Podobná akce údajně proběhla i na dalším místě v ČR, bližší podrobnosti ovšem také nejsou známé. Naopak podle dostupných informací ve Švédsku, kde akce také proběhla, došlo k zásahu, který na jeden den zneprovoznil známý portál The Pirate Bay. Ten již ale dnes opět funguje. Mezi dalšími zeměmi, kde policejní zásah proti pirátům proběhl, je Německo, Itálie, Velká Británie, Belgie či Norsko. Zatím byly údajně zadrženy čtyři osoby. Akce Scéna měla být plánovaná dva roky a zaměřovala se zejména na video porušující autorská práva.Komentáře